POSLEDNÍ NOVINKY
 • 25září

  Ve dnech 28. 9. a 29. 9. 2017 bude lukostřelnice zavřená. Těšíme se na Vás na dalších trénincích již v hale.

  Tým LK CERE

  Více
 • 25září

  Je nám potěšením Vás pozvat na 2. Lukostřelecký biatlon LK CERE, “Vezmi luk a pojď si hrát”, který se uskuteční v sobotu 7. října 2017. Podrobné informace naleznete v příloze tohoto emailu. Přihlášku můžete vyplnit zde: https://goo.gl/forms/LB7jtLw3N75RGhsG2.

  Lukostřeleckého biatlonu se mohou zúčastnit i běžci, kteří nemají vlastní lukostřelecké vybavení. Veškeré lukostřelecké potřeby Vám na místě zapůjčíme! Nově jsme vypsali kategorii HOBBY biatlonistů, která je určena pro sportovce, kteří nejsou profesionálními lukostřelci, HOBBY biatlonisté si mohou si vybrat ze 3 běžeckých vzdáleností.

  Těšíme se na Vás.

  Tým LK CERE

  Více
 • 21září

  Zde naleznete rozlosování pozdimního závodu, který náš klub organizuje 23. 9. 2017.

  Těšíme se na Vás.

  Tým LK CERE

  Více
 • 12září

  O minulém víkendu se Klára Stýblová a Jaroslav Kratochvíl účastnili lukostřeleckého biatlonu v německém Lubbenau a byli úspěšní!!! Klára Stýblová vybojovala první příčku v ženách i kadetkách, Jaroslav Kratochvíl skončil druhý v mužích a první v kategorii muži nad 45 let. Poté společně získali vítězství ve štafetách. Gratulujeme!!!

  Více
Všechny novinky

První lukostřelecký biatlon v ČR se konal v pražské Libuši

[17. 4. 2017 9:44:21]
První lukostřelecký biatlon v ČR se konal v pražské Libuši

V sobotu 8. dubna 2017 organizoval Lukostřelecký klub CERE ve svém sportovním areálu a sousední Modřanské rokli první ročník lukostřeleckého biatlonu v České republice. Akce se zúčastnilo 33 lukostřelců a běžců od dětí až po seniory.Závodilo se v běhu na 1,2 km, 2 km, 5 km a 10 km. Sportovci běželi 4 soutěžní kola a mezi každým kolem svého běhu odstříleil vždy 3 šípy do terče vzdáleného 18 metrů od střelecké čáry. Pokud lukostřelci minuli vymezené pole, připočítail si v cíli za každý nepovedený výstřel 1 minutu ke svému času.

 

Nejlepší ženou na 5 km se stala Karolína Řezáčová s časem 38:45 minut. V mužské kategorii na 5 km zvítězil Jakub Laciga s časem 32 minut. Desetikilometrovou trať ovládala Martina Plašilová s časem 1 hodina 14 minut. V kadetech patří první místo Kláře Stýblové s časem 34:32 minut.  Mezi nejmladšími závodníky byli nejlepší Kristýna Řezáčová s časem 12:20 minut a Šimon Hrdlička s časem 19:26 minut.

 

Běžcům bez vlastního vybavení, organizátor luky a šípy zapůjčil. Instruktoři bězcům, kteří drželi luk poprvé v ruce před startem závodu poradili, jak se správně trefit. Jsme velmi rádi, že spousta lukostřelců našla odvahu vyzkoušet si tuto náročnou kombinaci, jelikož ne každý měl dost naběháno. Helena Bauerová, předsedkyně klubu LK CERE říká: “Lukostřelecký biatlon je skvělá akce vhodná pro širokou veřejnost. Pokud jste nikdy nestříleli, nevadí, ukážeme Vám, jak na to. Je skvělé, že na lukostřeleckém biatlonu závodily celé rodiny.”


Další lukostřelecký biatlon se uskuteční v sobotu 7. října 2017 opět v Praze - Libuši. Startovné činí 400,- Kč/dospělí a 300,-Kč/děti. Zájemci z řad běžců, lukostřelců nebo široké veřejnosti se mohou přihlašovat zde: https://goo.gl/forms/jF8JGY5QZOv7BmZB3.

T. K.